Další sekce:

Skautské weby:

Nadřízené složky:

Náš okres Stránky skautského okresu Chomutov
naše středisko Stránky skautského střediska Český lev Chomutov

Další oddíly:

1. dívčí Stránky 1. dívčího oddílu střediska Český lev Chomutov
5. skautský Stránky 5. chlapeckého oddílu střediska Český lev Chomutov
Salamandři Chomutov Družina Salamandrů Chomutov

Akce střediska:

Dálkový pochod Dálkový pochod Krušnohorské šlápoty
Noční výsadek Noční výsadek chomutovských skautů
Betlémský autobus Betlémský autobus - Betlémské světlo v Chomutově a Jirkově
Silvestrovský výšlap Silvestrovský výšlap na Kočičák

Pomáhají nám:

Statutární město Chomutov
 
Naše činnost je realizována za finanční podpory statutárního města Chomutova
 

Výbava na akce

Boty
Základem úspěšné turistiky (a na výpravách je vždy turistika hlavním bodem) jsou dobré boty. Nejlepší jsou kožené, raději vyšší než nižší, aby byl pevně fixován i kotník a měly by mít šňěrování - suché zipy nejsou příliš praktické. Boty by měly být do jisté míry odolné vodě (to kůže po ošetření krémem splňuje), protože naše vlčata neminou jedinou kaluž bez povšimnutí, i když je jinak sucho. Ostatně i rosa dokáže pěkně promáčet.
POměrně nebhodné jsou různé typy tenisek, ať už značkové adidasky, nebo od vietnamců. Totálně nevhodné jsou na chůzi holínky. Ať jsou ale boty vyrobeny z čehokoliv, platí jasná zásada: boty musí být před výpravou "rozšlápnuté". Neboť kdo jde na akci v nových botách, odnese to minimálně puchýři, v tom horším případě trpí jako zvířátko.
Pláštěnka
Je nezbytnou součástí naší výbavy. I když cíleně na výpravu nevyrážíme v lijáku, déšť nebo bouřka nás mohou přepadnout kdykoliv. Pláštěnka se výborně hodí i v suchu, jestliže jí položíme na vlhkou zem a pak si na ní sedneme. Z toho důvodu nosíme pláštěnky i v zimě, neboť pak se dá sedět i na sněhu.
Vhodná je libovolná pláštenka, důležité je, aby měla i kapuci. Lepší je typ pončo - dá se přehodit i přes batoh - i když naše batohy jsou v nepromokavé úpravě.
Láhev na pití
Vojenská čutora je určitě krásná a vytváří image, ale má jednu nevýhodu - musí se nosit na opasku nebo vně na batohu. Nehledě k tomu, že některé typy mají kulaté dno a nedají se postavit. Optimální jsou PET láhve - jsou lehké, ta o objemu 0,5 litru se pohodlně vejde do boční kapsy batohu. A protože batoh má tyhle kapsy dvě, je třeba nosit dvě láhve - jeden litr je právě dostačující množství pití na celodenní výpravu.
Nůž
Zásadně nevhodné jsou nože, které nejdou zavřít - tedy různé typy dýk a zavazáků. Stejně tak není dobrý švýcarák s řadou nástrojů, které se prakticky nedají ani využít - navíc jsou drahé, nůž se snadno ztratí a ta ztráta pak víc bolí.
Vlčata musí mít nůž zavírací, nejlépe jednostřenkový, velikost kolem 10 cm, což má většina kapesních nožů. Podmínkou je pojistka proti zaklapnutí. Takový nůž prodávají např. prodejny pracovních potřeb a jeho cena je kolem 100.- Kč. Typy vhodných nožů jsou na obrázku.
 
Nůž je dobré mít v nějakém pouzdře - jednak je chráněn proti poškození, jednak se "hůře" ztrácí. Jeden z typů pouzder, je na obrázku, podrobnosti o pouzdře jsou zde. Pokud budete o obal zájem, není samozřejmě třeba nakupovat v e-shopu, stačí se obrátit na vedoucího družiny, případně přímo na Boilera.
 

  O spacáku a batohu pojednávají samostatné stránky.

Ešus
Je nezbytnou potřebou na každé výpravě, nemluvě ani o táboře. Úplně postačí obyčejný (i starší) hliníkový, měl by být dvoudílný (tj. samotný ešus a víčko), možný je i třídílný (s vnitřní menší miskou). Nemáte-li ešus a nechce se Vám ho shánět, stejnou službu udělá i plastová miska nebo talířek obdobné velikosti - i když ta se nedá zrovna dát na vařič a ohřát si na ní jídlo...
Karimatka
Také nutná potřeba, ať už spíme pod stanem, nebo někde v tělocvičně na zemi. Postačí jakákoliv pěnová, jsou k dostání např. v Globusu v cenovém rozmezí kolem 100 - 200 Kč. Dobré je mít jí v obalu (podívejte se třeba sem), ale není to podmínka.
Méně vhodná je lehčí a rozměrově menší tzv. alumatka - sice dobře izoluje, ale ležení na ní je tvrdé. Nevhodná je samonafukovací karimatka - je sice super pohodlná, ale hodně těžká a také drahá.